לפעמים אני בסך הכול רוצה לכתוב וזה בכלל לא משנה מה המילים שהולכות לצאת או מי יקרא או יגיב או ישתוק אחר כך, אני או מישהו אחר.
מקובל לחשוב שיש מראש איזה סדר והיגיון במה שקורה ונאמר ויורד אל הדף, אבל לא באמת ככה אני כותבת. בהרבה מקרים אני פשוט כותבת. רק אחר כך הסדר משתחל ומתארגן לו בין המילים שלי ואז אומרים שאפשר להבין ואז יודעים למה התכוונתי ואז אומרים שהיה אפשר כך או אחרת.
אבל אני רק כתבתי מילים.

צריך לקחת אחריות על מילים?
הן סך הכול גלשו לכאן, אליכם.
אולי דרכן תוכלו להבין אותי טוב ממני.
ואולי לא תוכלו להבין דבר.
זה הדבר הכי מסודר שאוכל להגיד עכשיו.
זאת הדרך שלי לתת סימנים למה שקורה.
זאת הדרך שלכם לשמוע אותי או אתכם
בין השורות.

חלב טרי
אחרי שכתבתי את כל המילים הורדתי את המים וכבר לא יכולתי לעצור אותם מלרדת. כבר לא יכולתי ללכת לביוב לחפש. המים האלה התערבבו כבר במים אחרים ואני לא יכולתי להפריד.
אחרי שכתבתי את הכול שתיתי קפה קר עם הרבה סוכר וקרח.
המים ירדו בשירותים ואני מייד קניתי עוד חלב, אפילו שאני שותה ממנו מעט מאד.
ובדיוק באה דודה שלי וביקשה קפה. נתתי לה קודם מהחלב הקודם, הוא עדיין בתוקף. אי אפשר לדעת אם אספיק להגיע לחלב החדש, אבל בכל זאת, נתתי לה מהחלב הקודם. הוא היה טרי והיא לא ידעה שהיה במקרר חלב אחר עם תוקף חדש וסגור.
מי כבר צורך חלב.

אחריות
אני לוקחת אחריות על המילים שכתבתי עד כה וגם על החלב שנתתי לדודה שלי, הוא סך הכול היה בתוקף, ואפילו תוקף טוב.
אוכל שוב להוריד על הכול את המים, זה אפילו די נוח.
מצד שני, אוכל גם להמשיך ולקחת אחריות על כל מילה שנכתבה כאן ולהגיד שאם היא כאן, אז יש לה משמעות ומה יש לעשות אם לא לייצר משמעויות דרך מילים או חלבים ברי תוקף יותר או פחות.
זה הדבר הכי מסודר שאוכל להגיד.
זאת הדרך שלי לתת סימנים למה שקורה.
זאת הדרך שלכם לשמוע אותי או אתכם.
אולי תוכלו להבין משהו
קטן לפחות.

2 תגובות

 1. אפרים פוקס כותב:

  אחד הרשמים שקבלתי הוא שהכותבת מנמיכה ציפיות לגבי תוצר כתיבתה ועושה זאת באמצעות השוואת מילותיה למוצרי מזון ו"גרוע" מכך: לתוצרי הפרשה גופנית שעוברים אל הביוב דרך האסלה עם הורדת המים.כמו כן מסבה
  היא את תשומת לבנו לתוקף הזמני והמוטל בספך של מילות היצירה המושווים כאמור לתוקף טריות החלב. ראייה פסימית למדי של ערך אומנות הכתיבה (בעני הכותבת) והחשש מחוסר הערכה מצד הקורא ו/או המבקר. ואילו בעני-כל מה שנאמר עד כה : ההפך הגמור הוא הנכון. סיפור קטן מגובש, מלוטש בעל אופי פיגוראטיבי העושה שימוש מיטבי ומושכל באמצעים ספרותיים מובהקים.

 2. מיכל כותב:

  אהבתי מאוד את הסגנון והזרימה של הכתיבה,
  השימוש בנוזלים, השטיפה
  השימוש בחלב הלבן

  הנקיון שבא אחרי שמורידים את המים או את המילים

  מקסים- תודה

הוסף תגובה