מאז שאמא ואבא של יוסי התגרשו, הוא גר עם אמא ואת אבא הוא רואה בימי שלישי ולפעמים בסופי שבוע. יוסי רוצה להיות עם אבא יותר, אבל לא נעים לו להגיד לאמא. שי, האח הגדול שלו, יכול ללכת לאבא לבד, ולפעמים הוא הולך אליו בלי להגיד לאמא, אבל יוסי לא יכול ללכת לאבא לבד והוא לא רוצה להגיד לשי שייקח אותו אתו כי שי אף פעם לא מספר לו שהוא הולך לאבא לבד, אבל יוסי יודע.
כשאמא ויוסי לבד, הוא דואג שהיא לא תתעלף, כי בערך פעם בשבוע היא מתעלפת. אז הוא כבר יודע שצריך להתקשר לשכנה שזה 2 בחיוג המקוצר, רק לוחצים פעם אחת 2 ארוך על הפלאפון של אמא ויותר מזה לא צריך לעשות כלום כי כבר באים אנשים אחרים ועושים את מה שצריך לעשות. לפעמים כשאמא נרדמת על הספה, יוסי חושב שאולי היא התעלפה ואז הוא לא יודע אם להעיר אותה או לא ונשכב לידה עד שהיא מפנה לו מקום ומחבקת ונרדמת שוב.
נחום אמר ליוסי שאמא שלו לא מתעלפת ומאז יוסי התחיל לדאוג, כי לפני זה הוא חשב שאמהות מתעלפות פעם בשבוע. הוא שאל את אמא, איך זה שאת מתעלפת אם אמא של נחום לא, ואמא חייכה אליו ואמרה שיש לה גוף קצת יותר חלש מלאמא של נחום ושכל אחד חלש במשהו אחר.
שי אף פעם לא בבית. וכשהוא מגיע הביתה הוא סוגר את הדלת, לפעמים אפילו עם מפתח. שי אומר שהמפתח זה כי אנשים לא מבינים שלא נכנסים לחדר בלי לדפוק, ככה שבינתיים הוא נועל, רק עד שיתרגלו.
כבר שבועיים שאמא לא התעלפה ועכשיו יוסי פוחד כי הוא יודע שהיא אמורה להתעלף בכל רגע. אחרי שאמא מתעלפת, יוסי יודע שיש לו שבוע שלם לנוח, אבל עכשיו הוא רץ הביתה מבית הספר ולא נפגש עם אף אחד אלא כל היום שומר על אמא, כדי שלא יקרה מה שקרה אז, כשהייתה לבד בבית והוא חזר מבית ספר ומצא אותה ככה והוא לא ידע כמה זמן היא הייתה ככה, על הרצפה, והוא אמר, אמא, אמא, והתקשר 2 ארוך רק שהשכנה לא ענתה אז הוא התקשר 5 ארוך, או 6, הוא לא זוכר, כי הוא לא ידע מה לעשות וענה לו קול של מישהו זר והוא בכל זאת סיפר לו על אמא והמישהו הזה נשמע נורא מודאג והוא לא הבין איך 5 או 6 ארוך כל כך דואג למישהי שהוא לא מכיר.
יוסי הלך לחדר הנעול של שי כדי להתייעץ אתו, אולי הוא ידע מתי זה צריך לבוא. שי פתח לו את הדלת והסכים שהוא יתיישב לו על המיטה. בחדר של שי היה ריח של מקולקל ויוסי החליט לדבר מהר וללכת, אז הוא שאל את שי מתי אמא תתעלף. שי אמר לו שכבר די נמאס לו מכל ההתעלפויות האלו, ומצדו שתתעלף עד מחר, עליו הקטע הזה כבר לא עובד. יוסי שאל מה זאת אומרת קטע ושי אמר, זאת אומרת שהיא לא יכולה לשחק בנו יותר, להחזיק אותנו קרוב אליה, לשחק אותה מסכנה. אני גם ככה תוך שנה-שנתיים עף מפה. אבל שי, אתה לא מבין, אמר יוסי, אמא פשוט יותר חלשה מאמהות אחרות. אני חושב שאנחנו צריכים לשמור עליה ביחד, אם ניתן לה קצת מהכוח שלי וקצת משלך אז היא לא תהיה יותר חלשה בגוף.
שי שלח ליוסי חיוך שהוא לא הבין, אבל מה שיוסי כן הבין זה ששי לא יעזור לו. בינתיים יוסי שם לב שהריח בא מהגרביים הלבנות-שחורות ששכבו על הכסא, וחשב שבגרביים שי הרבה יותר חלש מאמא. הוא קם ויצא מהחדר.
כשהגיע יום שלישי, יוסי אמר לאבא שהוא לא יכול לבוא. אבא שאל למה ויוסי אמר שהיום הוא עסוק ואבא ביקש לדבר עם אמא. אמא קראה ליוסי ושאלה אותו למה הוא לא הולך לאבא אז הוא אמר לה שיש לו מלא שיעורים והוא שמע אותה ואת אבא מחליפים כל מיני מילים ואת אמא אומרת שהיא באמת לא מבינה מה יש לו ושמבחינתה הוא יכול לקחת אותו ביום אחר. אבל יוסי ידע שביום אחר אבא עובד עד הערב. אחר כך אמא באה אליו לחדר, אז הוא עשה את עצמו עסוק בשיעורים ובלי להרים את המבט ראה אותה מחייכת ואחר כך יוצאת.
יוסי נורא רצה להגיד לאבא למה הוא לא יכול לבוא, אבל הוא לא רצה לגלות לו שאמא חלשה. סך הכול, אם הוא באמת היה רוצה לדעת, הוא לא היה הולך. יוסי נזכר בפעם ההיא כשהיה עם אבא בגן החיות ליד הכלוב של הפילים ואבא אמר לו שהמקום של הפילים הוא לא בכלוב, ויוסי שאל אותו, אז איפה הוא כן, ואבא אמר שבטבע, שהם צריכים להיות חופשיים. ואז יוסי הבין. אבא היה חלש בבית ובגלל זה הוא הלך, ואמא חלשה בגוף ובגלל זה היא הולכת לפעמים מהגוף.
נחום אמר שאבא ואמא שלו חזקים, שהוא פשוט יודע. ואז יוסי הבין איפה נחום חלש, אבל הוא החליט לא לגלות לו, כי מי שחלש הולך מאיפה שהוא חלש, רק חבל שהוא עצמו לא יודע מאיפה הוא צריך ללכת.

2 תגובות

 1. שי כותב:

  סיפור יפהפה

  משפטים שאהבתי במיוחד:

  "לפני זה הוא חשב שאמהות מתעלפות פעם בשבוע"

  "המישהו הזה נשמע נורא מודאג והוא לא הבין איך 5 או 6 ארוך כל כך דואג למישהי שהוא לא מכיר."

  "מי שחלש הולך מאיפה שהוא חלש"

 2. יעל כותב:

  תודה שי היקר.
  על תגובתך ועל כל הנוכחות שלך כאן
  יעל

הוסף תגובה